Sajam poslova u Međimurskoj županiji.

Sajam_poslova_u_Meimurskoj_upaniji_2011U želji da potakne izravnu komunikaciju između poslodavaca, obrazovnih institucija, gospodarskih asocijacija i nezaposlenih osoba i tražitelja zaposlenja, Hrvatski zavod za zapošljavanje - Područna služba Čakovec, četvrtu godinu za redom organizira Sajam poslova u Međimurskoj županiji.

Na ovogodišnjem sajmu, koji će se u čakovečkoj dvorani Graditeljske škole održati danas, 30.ožujka, do 17,00 sati predstavlja se oko 60 izlagača, od čega oko 40 poslodavaca, odnosno asocijacija poslodavaca na samostalnim štandovima, dok se dio poslodavaca predstavlja na štandovima komora, gradova, udruga i turističkih zajednica.

Nezaposlenim osobama nudi se obilje informacija «iz prve ruke», pruža im se stručna pomoć u pisanju zamolbi i životopisa, a omogućeno je i testiranje na računalnom programu profesionalnog usmjeravanja «Moj izbor». Otvoren je i kutak za roditelje «Pomognite im da odaberu», održat će se tribina za roditelje i stručne suradnike osnovnih škola, te predstavljanje projekta «Žene u rodno netradicionalnim zanimanjima».

Na Sajmu poslova već tradicionalno svoje aktivnosti predstavljaju i Obrtničke komora Međimurske županije i Udruženje ugostitelja Međimurja. Na ovim se štandovima može saznati sve o aktivnostima Komore uz naglasak na polaganje majstorskih ispita i ispita o stručnoj osposobljenosti, stipendiranju učenika u deficitarnim zanimanjima, te o obrtnicima koji nude mogućnost zapošljavanja.