Nova generacija stipendista Obrtničke komore Međimurske županije

stipendisti OK MŽ 2021Obrtnička komora Međimurske županije zajedno sa svojim partnerima već osamnaestu godinu za redom provodi projekt stipendiranja učenika deficitarnih obrtničkih zanimanja kroz koji je izravno na račune više od 500 stipendista uplaćeno gotovo tri milijuna kuna.

Nova generacija stipendistica i stipendista, njih 41, jučer je u čakovečkoj "Scheierici" potpisala svoje ugovore koji im garantiraju godišnju stipendiju u iznosu od 6.000,00 kuna koju su im uz Obrtničku komoru Međimurske županije i Međimursku županiju osigurali gradovi Čakovec, Prelog i Mursko Središće, te općine Belica, Donji Kraljevec, Mala Subotica, Nedelišće, Podturen, Pribislavec, Strahoninec, Šenkovec i Vratišinec.

Čestitavši učenicima, predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak je naglasio da je ovaj projekt započet u vrijeme kad je bilo malo onih koji su razmišljali da je stipendiranje obrtničkih zanimanja potrebno, no danas kad svakodnevno slušamo o nedostatku ovih kadrova, sasvim je sigurno da je projekt utemeljen na pravovremenom promišljanju razvoja cjelokupnog gospodarstva i da i nakon osamnaest godina ima svoju budućnost.

Galerija fotografija