Svečana promocija novih majstora

MI - siječanj 2019. - zajedničkaU petak, 18. siječnja 2019. u Čakovcu je održana svečana dodjela majstorskih diploma kandidatima koji su u organizaciji Obrtničke komore Međimurske županije uspješno položili majstorski ispit u ispitnim rokovima u svibnju i rujnu prošle godine. Zamjenik međimurskog župana Josip Grivec i predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak na svečanosti su dodijelili 45 majstorskih diploma, koje je primilo 42-oje majstorica i majstora ( trojica majstora polagala su u dva majstorska ispita) iz Međimurske, Varaždinske i Koprivničko – križevačke županije.

„Osim što ste pokazali svoje znanje u struci i području gospodarstva i pravnih propisa, znanje iz radne pedagogije u svom daljnjem radu možete prenositi kroz ulogu učitelja, odnosno mentora. Ovim činom napravili ste veliki korak u svojoj karijeri, no potrebno je i dalje nastaviti s usavršavanjem i cjeloživotnim obrazovanjem jer samo na taj način možete držati korak s novim znanjima, tehnologijama i trendovima bez kojih se danas ne može napredovati. Iskreno Vam čestitam na pokazanom znanju i zahvaljujem na trudu koji ste uložili, a ovom prilikom zahvaljujem i predsjednicima i članovima ispitnih komisija koji su majstorske ispite proveli profesionalno i na čast Obrtničke komore Međimurske županije." – naglasio je predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak.

Zamjenik međimurskog župana Josip Grivec, pak je istaknuo važnost obrtništva u Međimurskoj županiji te je čestitavši novim majstorima naglasio kako će Međimurska županija i dalje podupirati rad Obrtničke komore Međimurske županije i rad novih obrtnika. „Svaki obrtnik u Međimurju bitan je kotačić i pokretač pozitivnih promjena u gospodarstvu naše Županije. Oni su gospodarska žila kucavica i ponos naše Županije. Iako je 2018. godina zaključena s 59 novih obrta, uvjeren sam da će u 2019. biti još novih, poglavito obiteljskih obrta, a današnjih novih 45 majstora, zasigurno će oplemeniti svoja dosadašnja radna mjesta.".

Majstorske diplome dobili su Valentino Lovrenčić, Slavko Jevtić,Denis Kovač, Dušan Čurin, Tomislav Držaić, Ivan Lakić, Mihael Luketić, Antonio Marković, Kristijan Posavec, Radovan Škrobar, Ivan Jalušić, Mario Tomašek, Mario Katalenić, Nikola Mudri, Marko Varga, Marina Dolenec, Vladimir Mlinarić, Siniša Pintarić, Vjekoslav Barulek, Nenad Bosak, Mišel Horvat, Alen Igrec, Nenad Košir, Sandra Jarni, Magdalena Kramar, Predrag Mekovec, Jasmina Taradi, Ninoslav Jerešić, Igor Škvorc, Ivica Vadas, Stjepan Varšić, Leonardo Tuksar, Josip Lukša, Robert Filipović, Denis Holetić, Krunoslav Juričinec, Tomislav Kolarek, Igor Levak, David Munđar, Dejan Pijanec, Željko Sever, Igor Škvorc, Ivica Vadas, Stjepan Varšić, Stjepan Perković.

Majstorski ispiti polagani su u 18 zanimanja ( autoelektričar (1), automehaničar (2), bravar (7), elektroinstalater (2), elektromehaničar (1), fasader (2), frizer (1), kuhar (2), natkonobar (5), očni optičar (4), pekar (1), plinoinstalater (3), soboslikar-ličilac (1), stolar (1), strojobravar (6), tokar (1), vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije (4), zidar (1).

Galerija fotografija 1
Galerija fotografija 2