Majstorske diplome uručene novoj generaciji međimurskih majstora

Dodjela majstorskih diploma OK MŽ 2018Svečanom dodjelom majstorskih diploma, Obrtnička komora Međimurske županije je u petak, 25. svibnja 2018. održala promociju novih majstorica i majstora koji su majstorske ispite polagali u rujnu i studenom 2017. i veljači 2018. godine. Pedeset i troje majstora ispite je polagalo u dvadeset zanimanja. Sedam je novih majstora natkonobara, šest mesara, po pet automehaničara i tokar, po četiri strojobravara i kuhara, trojica bravara i trojica pekara, po dva autolimara, dimnjačara, elektroinstalatera, fasadera, soboslikara – ličioca i vodoinstalatera, instalatera grijanja i klimatizacije, po jedan predstavnik autolakirera, frizera, obućara, plinoinstalatera, stolara, zidara. Dvojica novih majstora majstorski ispit su uspješno položila u dva zanimanja, pa je na svečanosti 53 majstora primilo 55 diploma.

U dvadeset i dvije godine organiziranja i provođenja majstorskih ispita u Obrtničkoj komori Međimurske županije, dostigli su brojku od 516 uspješno položenih majstorskih ispita, što je na svečanosti komentirao i međimurski župan Matija Posavec izrazivši nadu da će novi majstori otvaranjem vlastitog obrta nastaviti međimursku obrtničku tradiciju. Porukama župana pridružio se i predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak , zaželjevši majstorima poslovnu i osobnu afirmaciju.

A nove majstorice i majstori su : Antonio Šegović, Filip Hrešć, Dubravko Horvat, Rolando Kukovec, Branimir Rojko, Robert Sedmak, Abel Trojnar, Željko Čituljski, Marko Čukec, Mario Žganec, Stjepan Bendelja, Mario Valjak, Željko Grabar ,Darko Lukman, Damir Golomboš, Stjepan Perković, Luka Zdolec, Aleksandra Belši, Krešimir Horvat, Damir Medved,Sintija Špiranac, Kristijan Graf, Josip Ribić, Igor Silaj, Kristijan Štajerec, Dario Takač, Karlo Vrtarić, Miroslav Baranašić, Nenad Blažeka, Stanislav Kerman, Davor Krištofić, Ivana Martinec Novak, Marija Senčar, Danijela Trstenjak, Dejan Njegovec, Mario Klobučarić,, Filip Magdalenić, Neven Zdolec, Siniša Mihalic, Dražen Novak, Mario Čurin, Jurica Gregurić, Ivica Kocijan, Ivan Novak, Dragan Treska,Tomislav Gača, Dražen Martinčić, Bojan Perko, Radovan Škrobar, Tino Toplek, Denis Katanec, Kristijan Mihalec, Ivica Vrtarić.

Slijedeći ispitni rok je u rujnu, a prijave traju do 20. srpnja.