Novih 24 stipendista Obrtničke komore Međimurske županije

Potpisivanje ugovora o stipendiranju OK MŽ 2018 2Svečanim potpisivanjem ugovora o stipendiranju deficitarnih obrtničkih zvanja, Obrtnička komora Međimurske županije jučer je dobila 24 nova stipendista iz četiriju međimurskih srednjih strukovnih škola. U projektu koji zajedno sa svojim partnerima Obrtnička komora Međimurske županije provodi od školske godine 2003./2004. godine, izravno na račune dosadašnjih 414 stipendista uplaćeno je gotovo 2.750.000,00 kuna.

Dvanaestu godinu projekt prati Međimurska županija, Grad Čakovec jedanaestu, a Grad Prelog šestu. U projektu je od ranije i Općina Orehovica, dok su se po prvi put u projekt stipendiranja učenika deficitarnih obrtničkih zvanja uključili Grad Mursko Središće i Općina Nedelišće.

U školskoj godini 2017./2018. po 600,00 kuna mjesečno dobivat će budući obućari: Sara Baksa, Gabrijela Gunc, Magdalena Gunc, Filip Maškadi, Lucija Škvorc i Viktorija Gavez iz Gospodarske škole Čakovec i budući kuhari : Nikolina Belić, Barbara Jurak, Ivan Kukovec, Antonio Novak, Christina Novak, Karlo Pintarić i Matej Trstenjak iz Srednje škole Prelog.

Ugovore o stipendiranju potpisali su i učenici Graditeljske škole Čakovec: soboslikar – ličilac Božidar Farkaš, keramičari Leo Martinjaš i Matija Mesarića, stolari Ivan Fileš, Benjamin Medvar i Dino Škiljo i instalateri grijanja i klimatizacije Danijel Lesinger i Kristijan Šardi , te učenici Tehničke škole Čakovec Vilim Anderlon dobio je stipendiju za autoelektričara, Josip Čutura za bravara, a Franjo Pongrac za strojobravara.

Uz predsjednika Obrtničke komore Međimurske županije Borisa Lukovnjaka, novim stipendistima su čestitali i zamjenik međimurskog župana Josip Grivec, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak i načelnik Općine Nedelišće Darko Dania.