Međimurskim gradonačelnicima i načelnicima predstavljen projekt stipendiranja učenika deficitarnih obrtničkih zanimanja

kolegij - veljača 2018Na 3. sjednici Kolegija gradonačelnika i načelnika općina u Međimurskoj županiji od devet, čak su četiri točke bile vezane uz sustav školstva i obrazovanje mladih, pa je priliku da predstavi projekt stipendiranja učenika deficitarnih obrtničkih zanimanja dobila i Obrtnička komora Međimurske županije.
Gradonačelnicima i načelnicima je predstavljeno razvijanje projekta koji je započeo još 2004. godine i kroz koji je stipendije u ukupnom iznosu od 2,6 milijuna kuna dobivalo gotovo 400 učenika srednjih strukovnih škola. Predsjednik Boris Lukovnjak i tajnik Obrtničke komore Međimurske županije Robert Varga govorili su o važnosti strukovnog obrazovanja i prepoznavanju važnosti obrazovanja učenika za tržište rada, te su iskoristili priliku da pozovu jedinice lokalne samouprave koje dosad nisu, da se uključe i zajedno s Međimurskom županijom koja od samog početka sufinancira i potiče projekt, kroz stipendiranje omoguće učenicima obrtničkih zanimanja sa svog područja bolje uvjete školovanja. „ Prepoznali smo odavno u Međimurju kako trebamo iskoristiti sve mogućnosti da promjenom upisnih kvota i stipendiranjem takvih zanimanja učenicima damo jednu šansu, bolje i pristupačnije obrazovanje, veću mogućnost da sutra nađu dobar posao, ali i pomognemo gospodarstvenicima da imaju kvalificiranu i kvalitetnu radnu snagu", naglasio je podržavajući projekt međimurski župan Matija Posavec .