Vijesti

kamionHrvatska gospodarska komora objavila je Poziv prijevoznicima za podnošenje zahtjeva za dodjelu dozvola za međunarodni prijevoz tereta za 2022. godinu.

Prijevoznici koji imaju licenciju Zajednice za obavljanje međunarodnog prijevoza tereta, dužni su dostaviti uredno popunjen obrazac zahtjeva za dodjelu dozvola za međunarodni prijevoz tereta za 2022. godinu u periodu od 1. do 15. listopada 2021. godine.

Obrazac Zahtjeva, ali ostale informacije možete pronaći OVDJE.

Epidemiološke mjere produljene do 15.listopada 2021

korona 2020Stožer civilne zaštite RH produljio je do 15. listopada 2021. produžio trajanje epidemioloških mjera sljedećih Odluka:

Detalji

P
osebnih novosti nema, osim izmjena u Odluci o privremenoj zabrani i ograničavanju prelaska preko graničnih prijalaza Republike Hrvatske.

Novi uvjeti Programa COVID-19 zajma, Zajma za ruralni razvoj i ESIF jamstva

nove osnoviceUpravni odbor Hrvatske agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) donio je odluku o izmjeni uvjeta za tri programa financijskih instrumenata: „COVID-19 zajma za obrtna sredstva", "Mikro i mali zajmovi za ruralni razvoj" i "ESIF jamstva". Donesenim izmjenama poduzetnicima su na raspolaganju programi po znatno povoljnijim uvjetima.

U financijskom instrumentu "COVID-19 zajam za obrtna sredstva" određen je maksimalni iznos zajma od 750.000,00 kuna, a prihvatljivi prijavitelji su svi mikro, mali i srednji poduzetnici koji su u 2020. godini ostvarili pad prihoda minimalno 20%. Ovom izmjenom se želi omogućiti dodatna likvidnost i poduzetnicima na koje pandemija nije imala izrazito jak utjecaj, ali je ipak ostavila trag na njihovom poslovanju. Poduzetnici se mogu prijaviti na „COVID-19 zajam za obrtna sredstva" do iskorištenja sredstava, a najkasnije do 31. prosinca 2021. godine.

Franji Golubu dobijeljena statua "Obrtnik Međimurja"

Priznanja rujan 2021U čakovečkoj Scheierici su dodijeljena priznanja Obrtničke komore Međimurske županije i Hrvatske obrtničke komore za 2020. godinu. Franji Golubu, vlasniku strojobravarskog obrta Lamela iz Gornje Dubrave dodijeljena je nagrada za životno djelo, statua "Obrtnik Međimurja". Ugostitelju Željku Slavičeku iz Preloga, strojaru Franji Patafti iz Strahoninca i Božidaru Krušelju iz Preloga dodiijeljene su plakete "Majstor godine", a ugostiteljica Ines Gregorinčić iz Gornje Dubrave, frizer Boris Lukovnjak iz Štrigove i fotograf Stjepan Naranđa iz Preloga primili su diplome za izniman doprinos u promidžbi, poticanju i unapređenju obrtništva i obrtničkog komorskog sustava.
Detalji

Nova mjera zadržavanja radnih mjesta za kolovoz i rujan 2021. godine

novi zakoniObjavljene su nove mjere zadržavanja radnih mjesta za kolovoz i rujan 2021. godine. Poslodavcu se može odobriti korištenje potpore za rujan za sve radnike za koje poslodavac traži potporu ako do zaključno 25. listopada 2021. godine 70 i više posto radnika za koje poslodavac traži potporu posjeduje EU digitalnu COVID potvrdu ili su stekli uvjete za dobivanje iste sukladno pravilima o izdavanju EU digitalnih COVID potvrda u Republici Hrvatskoj.
Ako na dan 25. listopada 2021. godine manje od 70 posto radnika za koje poslodavac traži potporu posjeduje EU digitalnu COVID potvrdu ili su stekli uvjete za dobivanje iste, tada se postotak potpora može odobriti sukladno postotku radnika sa EU digitalnu COVID potvrdama ili koji su stekli uvjete za dobivanje iste od ukupnog iznosa potpore za sve radnike za koje poslodavac traži potporu.

Isplata mjesečnih troškova plaće za rujan 2021. godine odobravat će se za zahtjeve zaprimljene od 25. rujna do zaključno 24. listopada 2021. godine.

Međimurski obrtnici posjetili južnodalmatinske otoke

Obrtnici na Visu 2021Obrtnička komora Međimurja i ove je godine za svoje članove organizirala zajedničko putovanje.

U četiri dana prošloga tjedna, međimurski su obrtnici zajedno s prijateljima krstarili od Splita, preko Hvara do Visa i natrag preko Brača do početne točke polaska.

Putovanje je realizirano u suradnji s Turističkom agencijom Lily tours iz Varaždina.

«Početak«12345678910»Kraj»

Stranica 1 od 128