S predstavnicima GKP Čakom o višim cijenama računa

Sastanak ČakomZbog brojnih poziva članova Obrtničke komore Međimurske županije s područja Grada Čakovca koje smo primili nakon dostave prvih uplatnica za odvoz miješanog komunalnog otpada, te iskazivanja nezadovoljstva povećanjem iznosa na računima, a smanjenja učestalosti odvoza na jednom u dva tjedna, danas je održan sastanak predstavnika Gradskog komunalnog poduzeća Čakom d.o.o., direktorice Snježane Tkalčec Avirović, tehničkog rukovoditelja Saše Avirovića i voditelja odvoza Željka Hozjana s predstavnicima Obrtničke komore Međimurske županije, predsjednikom Borisom Lukovnjakom i tajnikom Robertom Vargom.

Obzirom da je primjena Uredbe o gospodarenju komunalnim otpadom i Odluke o načinu pružanja javne usluge prikupljanja miješanog komunalnog otpada u cijelosti u primjeni s 1. studenim 2018. godine na području grada Čakovca i ostalih jedinica lokalne samouprave, uplatnice koje su korisnici dobili ispostavljene su im u skladu s novim cjenikom predmetne javne usluge, objašnjeno je na sastanku, međutim, s obzirom da su korekcijom cijene najviše pogođeni obrtnici, nastojat će se pronaći najoptimalnije rješenje plaćanja usluge, a da se zadovolje svi parametri određeni Uredbom o gospodarenju komunalnim otpadom.