Novoj generaciji majstorica i majstora uručene majstorske diplome

MI 2021 - 16042021Danas je u čakovečkoj Scheierici održana svečana dodjela 31 majstorske diplome, kandidatima koji su u organizaciji Obrtničke komore Međimurske županije uspješno položili majstorske ispite u dva ispitna roka, odnosno u svibnju i rujna prošle godine. Kandidati iz Međimurske, Varaždinske i Krapinsko – zagorske županije polagali su majstorske ispite u 14 zanimanja, od kojih je najveći interes pokazan za zanimanja vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije, bravar i automehaničar.

Novoj generaciji majstorica i majstora diplome su uručili predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak, župan Međimurske županije Matija Posavec i pročelnik UO za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam MŽ Darko Radanović.

Unatoč bojazni da će se epidemija koronavirusa  odraziti i na interes za polaganje majstorskih ispita, u cijeloj 2020. godini u Obrtničkoj komori Međimurske županije majstorske ispite uspješno je položilo 66 kandidatkinja i kandidata. U 25 godina organiziranja i provođenja majstorskih ispita, u međimurskoj Obrtničkoj komori položena 734 majstorska ispita u čak 33 različita zanimanja.

Detalji