Novoj generaciji majstorica i majstora uručene majstorske diplome

MI 2021 - 16042021Danas je u čakovečkoj Scheierici održana svečana dodjela 31 majstorske diplome, kandidatima koji su u organizaciji Obrtničke komore Međimurske županije uspješno položili majstorske ispite u dva ispitna roka, odnosno u svibnju i rujna prošle godine. Kandidati iz Međimurske, Varaždinske i Krapinsko – zagorske županije polagali su majstorske ispite u 14 zanimanja, od kojih je najveći interes pokazan za zanimanja vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije, bravar i automehaničar.

Novoj generaciji majstorica i majstora diplome su uručili predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak, župan Međimurske županije Matija Posavec i pročelnik UO za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam MŽ Darko Radanović.

Unatoč bojazni da će se epidemija koronavirusa  odraziti i na interes za polaganje majstorskih ispita, u cijeloj 2020. godini u Obrtničkoj komori Međimurske županije majstorske ispite uspješno je položilo 66 kandidatkinja i kandidata. U 25 godina organiziranja i provođenja majstorskih ispita, u međimurskoj Obrtničkoj komori položena 734 majstorska ispita u čak 33 različita zanimanja.

Detalji

Produljuju se epidemiološke mjere

korona 2020Stožer civilne zaštite RH donio je četiri nove Odluke:

1.  Odluku o izmjeni Odluke o nužnim epidemiološkim mjerama kojima se ograničavaju okupljanja i uvode druge nužne epidemiološke mjere i preporuke radi sprječavanja prijenosa bolesti COVID-19 putem okupljanja

2.  Odluku o izmjeni Odluke o načinu organizacije javnog prijevoza putnika radi sprječavanja širenja bolesti COVID-19

3. Odluku o izmjeni Odluke o uvođenju posebne organizacije rada za djelatnost trgovine koja se obavlja u prodavaonicama i trgovačkim centrima

4. Odluku o izmjeni Odluke o privremenoj zabrani i ograničavanju prelaska preko graničnih prijelaza Republike Hrvatske

Nužne epidemiološke mjere produljuju se do 30. travnja 2021. .

Čestitka

Uskrs 2021

PAUŠALISTI – bliži se rok za uplatu prvog predujma poreza na dohodak 2021. godine – od ove godine novi iznosi predujmova

paušalistiNovim Pravilnikom o oporezivanju samostalnih djelatnosti smanjena je stopa paušalnog poreza na dohodak s 12% na 10%, a pojedini su gradovi umanjili stopu prireza za tekuću godinu.

Paušalni porez na dohodak i prirez plaćaju se tromjesečno na račun poreza na dohodak grada/općine prema prebivalištu (boravištu) poreznog obveznika i to do posljednjeg dana svakog tromjesečja:

I. tromjesečje - do 31. ožujka, II. tromjesečje - do 30. lipnja, III. tromjesečje - do 30. rujna, IV . tromjesečje - do 31. prosinca.

Saznajte više

HOK omogućio dijelu članova otpis komorskog doprinosa

covid19 zajamUpravni odbor Hrvatske obrtničke komore na svojoj je sjednici donio Odluku o uvjetima i kriterijima za otpis komorskog doprinosa u slučaju izvanrednih događaja ili stanja – COVID-19 za I. tromjesečje (siječanj-ožujak) 2021. godine, a ista je stupila na snagu 15. ožujka 2021. godine.

Zahtjev za otpis komorskog doprinosa obvezno se podnosi u pisanom obliku, najkasnije do 30. travnja 2021. godine.

Otpis komorskog doprinosa može se odobriti ako je plaćen komorski doprinos za prethodna razdoblja.

Saznajte više

Kako pokrenuti uspješan webshop? - potražite odgovor na radionicu u TIC-u

web shopPozivamo vas da se prijavite na meetup "ŠTO HRVATSKI KUPCI ŽELE I KAKO POKRENUTI USPJEŠAN WEBSHOP?" koji će se održati u petak, 5. ožujka 2021. godine, s početkom u 17.00 sati u informatičkoj učionici TICM-a na adresi Bana Josipa Jelačića 22/B Čakovec.

Program i više detalja o meetup-u, možete pronaći na mrežnim stranicama Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje. Sudjelovanje na meetup-u je besplatno, a potencijalni sudionici se prijavljuju ispred poduzeća putem online prijave. Zbog epidemiološke situacije broj sudionika ograničen je na 12.

«Početak«12345678910»Kraj»

Stranica 1 od 120